طلافروشیدرحالی که پرداخت وام در ازای گرو گذاشتن طلا بتازگی رواج زیادی پیدا کرده، رئیس اتحادیه طلافروشان گفت: اعطای وام از سوی طلافروشان غیرقانونی است و چنین افرادی مجوز قانونی ندارند.
محمد کشتی آرای با اشاره به غیرقانونی بودن وام طلا که از سوی برخی مغازه داران پرداخت می شود، اظهار کرد: هیچ واحد طلافروشی نمی تواند و اجازه اعطای وام به مردم را در قالب اخذ امانی طلا ندارد و هر گونه تبلیغاتی در این راستا جنبه کلاهبرداری دارد.
وی تصریح کرد: مسائل مالی و دادن وام به بانک ها وموسسات مالی مرتبط است و طلافروشان در مقام اعطای چنین وامی نیستند.
رئیس اتحادیه طلافروشان با تاکید بر این که مردم به این گونه واحدها مراجعه نکنند، افزود: چنین واحدهایی طلافروش نیستند و ملک آنها استیجاری است و همچنین فاقد مجوز قانونی هستند و در صورت کلاهبرداری، مردم دستشان به هیچ جا بند نخواهد بود.
کشتی آرای با اشاره به برخورد قانونی با طلافروشانی که اعطای وام طلا می کنند، گفت: قانون، نظام صنفی و اتحادیه طلا با طلافروشانی که چنین عمل غیرقانونی را انجام دهند، برخورد جدی خواهد کرد.
وی با ممنوع دانستن خریدوفروش طلای دست دوم نیز افزود: عمدتا طلاهایی که عیار درست و استاندارد ندارند در چنین بازارهایی معامله می شود و مردم نباید در چنین بازارهایی اقدام به خرید کنند.
منبع:جام جم