گرانترین-خودرو-وارداتی-بنزمرسدس بنز S500 با قیمت حدود یک میلیارد و ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان گران‌ترین خودروی وارداتی عرضه شده در بازار ایران در سال گذشته بود.

به گزارش ایسنا، اگرچه در سال گذشته به غیر از مرسدس بنز S500 از خودروهای دیگری چون بوگاتی و مازراتی به عنوان گران‌ترین خودروی موجود در ایران یاد می‌شد اما این خودروها هیچگاه در سطح نمایشگاه‌های اتومبیل عرضه نشده و قیمت‌های عنوان شده برای آن‌ها نیز واقعی نبود.

بنابراین به گفته فعالان بازار خودروهای وارداتی، گران قیمت‌ترین خودرویی که سال گذشته در نمایشگاه‌های عرضه اتومبیل موجود بوده و خرید و فروش می‌شد، مرسدس بنز S500 با قیمت حدود یک میلیارد و ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان است.

مرسدس بنز S500 مدل ۲۰۱۴ جدیدترین نسل این خودرو است که از سوی شرکت بنز عرضه شده است. حجم موتور این خودرو ۴۶۶۳ سی‌سی، هشت سیلندر دو توربو و با قدرت ۱۴۴۹ اسب بخار است.

مصرف سوخت این خودرو در سیکل ترکیبی ۸.۶ لیتر در صد کیلومتر بوده و حداکثر سرعت آن نیز ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. گیربکس این خودرو هفت دنده اتوماتیک، طول آن پنج متر و ۲۴ سانتی‌متر و عرض آن یک متر و ۹۰ سانتی‌متر است.

مرسدس بنز S500 مدل ۲۰۱۴ در رنگ‌های مختلفی از جمله نقره‌ای، سفید و مشکی در بازار ایران عرضه شده است.

البته نکته قابل توجه آن است که در سال گذشته واردات این خودرو به کشور به دلیل بالاتر بودن حجم موتور آن از ۲۵۰۰ سی‌سی، ممنوع بود با این حال تعدادی از این خودرو با مجوزهای خاص وارد کشور شده و عنوان گران‌ترین خودروی وارداتی را به خود اختصاص داد.

مرسدس بنز S500 مجهز به جدیدترین و بیشترین آپشن‌های ایمنی و رفاهی موجود در صنعت خودروی جهان است به‌گونه‌ای که شرکت مرسدس بنز آن‌را پدیده‌ای در بین محصولات خود می‌داند.