تعبیر_خواب_مو

تعبیر خواب مو

در بخش‌های جنسی پستانداران، زمان بلوغ موها رشد می‌کنند. همچنین هنگام نزدیک شدن فصل سرما موها متراکم می‌شوند تا حیوان آمادگی لازم برای گذر از زمستان را به دست آورد.پس، مو نماد سطح آمادگی است.

 

موی سر

موی سر بیانگر آمادگی ذهنی است. فردی که به آرایشگاه می‌رود و موهای خود را کوتاه می‌کند، نیازمند آماده ساختن خود برای انعطاف‌پذیری ذهنی است. چنین شخصی درگیر چالش‌هایست که راه برون رفت از آن‌ها تعدیل نگرش‌ها و برداشت‌هاست. در روزهای پایانی ریاست‌جمهوری احمدی نژاد، آقای هاشمی رفسنجانی را در رویایی صادقه دیدم، با ظاهری حدود ۵۵ یا ۶۰ ساله و چهره‌ای شادمان روی صندلی آرایشگاه نشسته بود و موهایش را کوتاه کرده بودند. آن رویا نشان می‌داد، رویکرد طیف هاشمی نقدپذیری و انطباق با شرایط است. کما این که خود هاشمی به صحنه آمد تا شورای نگهبان تیغ رد صلاحیت را بر نام او بکشد، اما طیف او با جایگزین جوانش به پیروزی چشم‌گیری رسید. دولت روحانی نیز فراجناحی و با نرمش‌هایی در برابر طیف‌های رقیب چیده شد. (توجه داشته باشید، رویای بالا در دسته رویاهای صادقه جا می‌گیرد. نمی‌‌گوید باید شاداب و انعطاف‌پذیر باشند، می‌گوید با این ویژگی‌ها به صحنه آمده‌اند.)

 

موهای بلند سر

بلند و مرتب بودن مو نماد فردیست که قابلیت‌ ایده‌آلی برای ورود به مسائل دارد،‌ اما متوجه این معنا نیست. چنین شخصی لازم است آمادگی ذهنی خود را فراخوانی کرده و صلاحیت خویش را بروز دهد.

 

موی سفید

سفید شدن مو نماد پیری و خردمندی است. خانمی دیده یک دسته از موهای جلوی سرش سفید شده است. او از پذیرش واقعیت سر باز می‌زند و نمی‌خواهد منطق شرایط را درک کند.

 

موهای بلند بخش میانی

خانمی خود را می‌بیند که موهای بلندی در ناحیه باسن و زیر شکم دارد. چنین خوابی نمایشگر عدم انعطاف‌پذیری زن است. باسن دل کندن از غرایز است و بخش جنسی زنانه اثرپذیری را نشان می‌دهد. بنابراین،‌ موهای بلند حکم پوشش قدرتمندی را برای آن ناحیه دارند. به بیان دیگر، او شخصیت سرسختی دارد و حاضر به کنار آمدن با محیط و ایجاد تعامل سلامت با دیگران نیست. در هر ارتباطی، نیاز به نرمش، شنیدن و توجه کردن است. شخصیت‌های سفت و سخت فاقد این مهارت‌ها بوده و روابط آن‌‌ها یک سوی و محکوم به انجماد است.